Kolejarz.org Forum Stowarzyszenia Krzewienia Sportu, Turystyki i Kultury "KOLEJARZ"
Forum Kolejarz.org Strona Główna
Pomoc Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Zaloguj Rejestracja Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości


MRKFTiDK Warszawa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kolejarz.org Strona Główna Z życia Rad Międzyzakładowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dariusz ŚwierczDołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8

PostWysłany: Pon 13 Sie 2007, 9:22    Temat postu: MRKFTiDK Warszawa Odpowiedz z cytatem

Na pewno w każdej Radzie cały czas się dzieje szczególnie w turystyce co tez widać po naszym Kalendarzu imprez, może jest to za mało rozpowszechniane tym bardziej, że jest wiele imprez regionalnych, które idą poza kalendarzem ogólnopolskim, a można byłoby tym się pochwalić tym bardziej że takie czasami małe kameralne imprezy są po prostu świetne. Uważam że jakiś rodzaj pokazania się (może to być właśnie konkurs) byłby w tym zakresie potrzebny. Np. rada warszawska posiada swoją stronę internetową (co prawda jest ona w budowie i jeszcze nie ma wszystkich zaktualizowanych wiadomości) ale można tam zamieszczać wszystko na bieżąco - tym już teraz MRKFTiDK już się może pochwalić. Co prawda odwierciedleniem działalności jest sporządzanie sprawozdań z udziału w imprezach, które stara się robić Rada Główna i dane są te później publikowane przy okazji Sejmiku ogólnopolskiego. ale przydałoby sie coś innego takiego właśnie moim zdaniem bardziej luźnego.
Co wy na to!
Przy okazji zainteresowanych odsyłam do naszej strony www.radaturystyki.com
_________________
Darek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AndrzejDołączył: 15 Cze 2007
Posty: 274
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 11 Lis 2007, 8:36    Temat postu: MRKFiDK Warszawa Odpowiedz z cytatem

Międzyzakładowa Rada Kultury Fizycznej, Tutystyki i Działalności Kulturalnej "Kolejarz" w Warszawie była bezpośrednim organizatorem VIII Mistrzostw Polski Kolejarzy w Bowlingu w kategorii kobiet i mężczyzn, które odbyły się w Warszawie w dniu 10 listopada 2007 roku. Zawody przeprowadzone były w ramach rozgrywek o Puchar Prezesa Zarządu Związku Pracodawców Kolejowych.
W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Krzewienia Sportu, Turysyki i Kultury "Kolejarz" składam serdeczne podziękowania za właściwe przygotowanie i sprawne przeprowadzenie Mistrzostw Panu Grzegorzowi Rowińskiemu - Przewodniczącemu Komisji Sportu Pracowniczego MRKFTiDK w Warszawie oraz Paniom: Barbarze Jugo - Sekretarzowi Rady i Elżbiecie Licbarskiej - Członkowi Komisji Sportu.
Pozdrawiam.
Andrzej Krawczyk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AndrzejDołączył: 15 Cze 2007
Posty: 274
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 05 Gru 2008, 13:04    Temat postu: MRKFiDK Warszawa - Historia. Odpowiedz z cytatem

MRKFTiDK "KOLEJARZ" W A R S Z A W A

Masowe odradzanie się ruchu turystycznego i rekreacji fizycznej wśród załóg kolejarskich nastąpiło po roku 1945 i nawiązywało do tradycji tego ruchu z okresu międzywojennego. Ruch ten przejawiał się w samorzutnej organizacji grup młodych pracowników w różnych jednostkach służbowych, zyskując poparcie nie tylko kierowników jednostek ale także organizacji związkowych, do uprawiania w czasie wolnym od pracy wycieczek krajoznawczych lub rekreacji fizycznej.
Ten masowo narastający wśród załóg kolejarskich ruch, zrodził potrzebę powołania stanowisk pracy, które miały ująć w ramy organizacyjne uprawianie turystyki i sportu. W ten sposób powstały w Zarządach Okręgów i jednostkach służbowych Komisje Wychowania Fizycznego i Turystyki, w skład których wchodzili pracownicy jednostek wyróżniających się w organizacji tego ruchu.
Od tego czasu rozpoczął się ujęty w kalendarz proces organizacji spartakiad, festynów i imprez rekreacyjnych oraz turystycznych na szczeblu jednostek, zakładów, węzłów a następnie w poszczególnych Dyrekcjach Okręgowych Kolei Państwowych, i na całej sieci PKP. Niektóre z imprez turystycznych przetrwały do dnia dzisiejszego.
Wprowadzenie stanu wojennego oraz zawieszenie działalności związkowej - która nie tylko kierowała ale i finansowała tę działalność - postawiło pytanie, co dalej z tak wspaniale rozwijającym się ruchem. Odpowiedzią było przejęcie przez administrację PKP podstawowych zadań działalności socjalnej - w tym działalności turystycznej i sportowej. Był to bardzo trudny okres, piętrzący wiele trudności. Korzystając z pomocy administracji oraz działaczy społecznych, kontynuowano działalność, chociaż w zmniejszonym zakresie.
W roku 1981 w miejscowości Doktorce, odbył się pierwszy sejmik okręgowy działaczy KFiT "KOLEJARZ" CDOKP Warszawa. Organizatorem był Oddział Socjalny w Białymstoku. Był to bardzo trudny sejmik, z uwagi na wieloletnią przerwę oraz ogrom spraw jakie powstały na skutek zmian organizacyjnych. Rozwiązanie tych problemów miało mieć duży wpływ na dalszą działalność. Poważnym kapitałem jaki zgromadził ten sejmik, to kadra długoletnich doświadczonych i bardzo zaangażowanych działaczy, którzy nie zwracając uwagi na piętrzące się trudności postanowiła nadal kontynuować działalność w terenie.
Tak mijały kolejne lata. W przedsiębiorstwie PKP dokonywały się dalsze zmiany, które w roku 1996 uniemożliwiły zorganizowanie kolejnego XV sejmiku. Odbył się on w styczniu 1997r. Planowany na koniec tego roku kolejny XVI sejmik, który miał zakończyć IV kadencję i dokonać wyboru nowych władz Rady nie odbył się. Był to początek kolejnego, tym razem trzyletniego kryzysu. Brak środków na finansowanie działalności, oraz kolejne rozproszenie działaczy w powstających spółkach było powodem prawie całkowitego zaprzestania działalności.
Jednak po trzech trudnych latach ponownie powiało optymizmem. Dnia 09 maja 2000r. odbyło się spotkanie przedstawicieli zakładów pracy z terenu byłej CDOKP, na którym została powołana Międzyzakładowa Rada Kultury Fizycznej, Turystyki i Działalności Kulturalnej "KOLEJARZ" w następującym składzie osobowym:

Prezydium Rady:
Przewodniczący:Jan Telecki - z-ca dyrektora d/s pracowniczych IZ Warszawa
Z-ca przewodniczącego:Jerzy Nowak - st. kontroler G Warszawa
Sekretarz:Barbara Jugo - specjalista IPR
Przew. Komisji Sportu:Grzegorz Rowiński - NZ Warszawa
Przew. Komisji Turystyki:Józef Saar - CM Łódź
Przew. Komisji Kulturalnej:Ewa Filas - CM Łódź
Komisja Sportu:
Aleksandra Dłużniewska, Jerzy Górski, Sławomir Prokopiuk, Konstanty Szczuka
Komisja Turystyki:
Anna Jaguścik, Barbara Mathia, Bożena Mrozińska, Maria Szymańska
Komisja Kultury:
Mieczysław Kowalczyk, Teododia Szelest, Ewa Szulc, Elżbieta Wiecha, Wojciech Wilk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kolejarz.org Strona Główna Z życia Rad Międzyzakładowych Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


phpBB © 2003 phpBB Group
Designed by majky3